“Referans verilen AMP URL’si kendi sayfasının standart AMP’si” Hatası ve Çözümü

Google Search Console‘de aldığını böyle bir hatanın tam olarak anlamı nedir ve nasıl çözülür? “Referans verilen AMP URL’si kendi sayfasının standart AMP’si” hatasının önce ne anlama geldiğini söyleyeceğim sonrada bunun çözümü hakkında sizlere fikir vereceğim.

Google Search Console: “Referans verilen AMP URL’si kendi sayfasının standart AMP’si”

Google Search Console‘de aldığınız bu hatayı muhtemelen daha önce kullanmış olduğunuz AMP eklentinizin yerine başka bir AMP eklentisi yüklemişsinizdir. Bu şekilde de tüm AMP sayfalarınızın aynısı tekrar oluşmuştur. Aynı linkten iki AMP uzantısı olarak düşünebilirsiniz. Bazı mecralarda bana sorulan bu sorunun cevabı bu şekilde. Ve şunu belirtmekte fayda var. Genelde bana gelen bu bildirimlerin çoğu BetterStudio’nun Publisher temsına entegre edilmiş AMP eklentisi tarafından oluşan bir hata olma olasığı daha yüksektir. Yani Publisher temasına geçiş yaptıysanız ve o temanın AMP eklentisini kullanmaya başladıysanız eğer bu hatayı alma olasılığınız yüksektir.

AMP’nin artık etkisi eskisi gibi değil. Bu yüzden AMP kullanımını durdurmanız veya eski eklentiye geçiş yapmanız halinde bu sorun kalkacaktır.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın