Spin Makalesi veya Spin İçerik Nedir? Arama Motorları Bakışı ve Özgünlük Durumu

Spin makalesi veya spin içerik olarak bilinen içerik oluşturma metodunun A’dan Z’ye sitenize etkisi ve diğer detaylarını kaleme aldım. Bu işin içinde matematik var, mantık var ve dahice düşünülmüş bir olaydır.

Spin Makalesi Nedir? Spin İçerik Kopya Sıkıntısı Yaratır mı? Arama Motorlarının Spine Bakışı

Spin makalesinin ne olduğunu anlamak için, bir spin makalesinin ne olduğunu bilmemiz gerekir. Spin, klinik uygulamada uygun olmayan bir çıkarım veya öneridir. Spin makalelerinin yazarları, istatistiksel olarak anlamlı sonuçlardan uzaklaşır veya nedensel bir dil kullanır. Teknik açıdan verimsiz görünse de, SEO’yu artırabilir ve makale sıralamasını artırabilir. Ancak, spinden tamamen kaçınmak her zaman mümkün olmayabilir, bu nedenle spinin farklı tezahürlerini anlamak esastır.

Nedensel dilin kullanılması

Spin, bir çalışmanın sonuçlarını, temel alınan verileri raporlamasından farklı olduğunda meydana gelir. Bu yanlış beyanların klinik uygulama, ileri çalışmalar ve politikalar üzerinde etkileri vardır. Spin örnekleri arasında, istatistiksel olarak önemsiz sonuçların pozitif bir etki gösterdiği, verilerin seçici olarak yorumlanması ve önemsiz birincil sonuçların öneminin en aza indirilmesi gibi yanlış yorumlanması yer alır. Spin, biyomedikal literatürde yaygın bir sorundur ve prevalansı çalışma tasarımına, çalışma riskine ve birincil sonuçlara bağlı olarak değişir. Bu nedenle, spin örneklerini tanımak ve sınıflandırmak önemlidir.

Birçok çalışma spin kullanımı nedeniyle eleştirilmiştir. En yaygın örnek, araştırma çalışmalarında nedensel dilin kullanılmasıdır. Bu dil, belirli bir müdahalenin belirli bir sonuçla sonuçlandığını ima eder ve bu nedenle bu bulguyu pratikte uygulamak önemlidir. Gözlemsel çalışmaların yarısından azının randomize kontrollü çalışmaları içermesi sorunu daha da kötüleştiriyor. Buna karşın gözlemsel çalışmaların çoğu, bir RCT ihtiyacından bahsetmeden klinik uygulama için bir tavsiyeyi desteklemektedir.

spin makalesi spin içerik seoPin

Bu çalışmanın yazarları, spin konusunu ele almak için farklı metodolojik bakış açıları kullanır. LB öncelikle nicel bir araştırmacıdır, QG ise nitel yöntemler konusunda ileri düzeyde eğitim almıştır. Ek olarak, spini sosyal ve politik bir yapı olarak görürler. Yazarların spin tanımı, kullanıldığı bağlama, zamana ve yere göre değişir. Yazarlar, spinin önyargı, çıkar çatışması ve biyotıp akran incelemesi araştırmalarında bir sorun olduğunu belirtiyorlar.

Tek deyimsel ifadelere neden olabilir

Bir spin makalesinde, bazı yazarlar eşanlamlı bir isim için uygun ismi değiştirir. Bu tür yazarlar ayrıca yaygın olmayan bir terim veya belirsiz bir kelime kullanırlar. Sıklıkla, döndürme yanlış dilbilgisi ve noktalama işaretleri ile sonuçlanır. Bununla birlikte, her zaman deyimsel ifadelere yol açmaz. İşte bir spin makalesinde karşılaşabileceğiniz tek deyimli ifadelere bazı örnekler.

SEO’yu artırabilir

Dönen makalelerle ilgili yaygın bir yanlış anlama, bunların SEO ile alakalı olmadığıdır. Gerçek şu ki, makale döndürme SEO ile alakalıdır. Bununla birlikte, manuel yazarlar ve yazılım geliştiriciler, içeriğin kalitesi üzerindeki olumsuz etkilerine rağmen, bükülmüş makaleleri yayınlamaya devam ediyor. İnsanlar, bükülmüş içeriğin ilk birkaç cümlesini okuma eğilimindeyken, tamamını okumaya devam etmeleri pek olası değildir. Ve insanlar okuyamadıkları makaleleri paylaşmayacakları için SEO avantajından tam olarak yararlanamazlar. Ek olarak, Google sonunda SEO için ciddi sonuçları olacak bükülmüş içeriği alacaktır.

Birincisi, mevcut içeriği döndürmek, orijinal içeriği fiyatın çok altında almanın uygun maliyetli bir yoludur. Bu içerik oluşturma tekniği, faydalı içerik bulunarak ve benzersiz görünecek şekilde yeniden yazılarak yapılır. Yinelenen içerik web sitenizi Google tarafından cezalandıracağından bu taktik önemlidir. Bazı şirketler içeriklerini döndürmek için ajanslar istihdam ederken, işi onlar için yapan otomatik araçlar da vardır. Eğrilmiş makalelerin tehlikelerinden kaçınmak için Spin Rewriter incelememi okuyun.

Manuel olarak yapılabilir

Makaleleri nasıl döndüreceğinizden emin değilseniz, yazılımı kullanabilir veya manuel olarak yapabilirsiniz. Döndürme yazılımı daha hızlı olmasına rağmen, manuel içerik döndürme, yinelenen içerik oluşturur. İşlem, kelimeleri ve cümleleri eşanlamlılarla değiştirerek çalışır. Bu, orijinaline hiç benzemeyen ve ses çıkarmayan içerik oluşturur. Manuel döndürme, popüler olmayan bir uygulamadır, çünkü büyük ölçüde arama motorları bunu algılayabilir ve buna göre cezalandırabilir. Ancak makalenizi olabildiğince benzersiz hale getirmeye kararlıysanız, mümkün olduğunca benzersiz olmasını sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır.

Manuel süreç zaman alıcı bir süreçtir, ancak faydaları buna değer. Yazılımın aksine, eğirme makaleleri benzersizdir ve sonuçta ortaya çıkan sürümlerin her biri benzersizdir. Bükülmüş makaleyi intihal konusunda endişelenmeden farklı web sitelerine gönderebilirsiniz. Ama bu çok iş gerektiriyor ve herkes için değil. Dezavantajı, manuel eğirmenin otomatik eğiriciler kadar iyi versiyonlar üretmemesidir. Mantıklı olmayan bir makaleyi bile yeniden yazabilirsiniz!

Makaleleri döndürmenin başka bir yolu da yazılımı kullanmaktır. Bazı makale eğirme yazılımları orijinal bir makaleyi alacak ve kendi spintax’ını kullanarak yeniden yazacaktır. Ancak garip ifadeler ve cümleler ürettiğini görebilirsiniz. Bilgisayar meraklısı bir kişi değilseniz, bunu her zaman otomatik olarak yapan yazılımı kullanabilirsiniz. Ancak, sonuçlarla ne yapacağınızdan emin değilseniz, manuel yöntemleri tercih etmelisiniz. Makaleleri döndürmek için kullanabileceğiniz birçok yöntem vardır.

Bu yöntem etik değil!

Makaleleri döndürmek etik değildir ve seo’nuza zarar verir. Aynı makalenin birden çok kopyasını oluşturmak için otomatik bir araç kullanabilseniz de, bu uygulama etik değildir ve sizi yasal sıkıntıya sokacaktır. Makale eğirme herkes için önerilmez. Bu uygulama, bir web sitesinin intihal olarak algılanması durumunda Google tarafından cezalandırılmasına neden olabilir. İşte yakalanmaktan kaçınmanın yollarından bazıları.

Makale döndürme işlemi, içerik oluşturucular arasında yaygın bir uygulamadır. Makaleyi yeniden yazmadan birkaç kelimeyi eşanlamlılarla değiştirmeyi ve cümleleri biraz değiştirmeyi içerir. Kısacası, makale döndürücüler sizinle aynı şeyi yapıyor, ancak içeriğinize herhangi bir değer katmadan. Makale döndürmekten kaçınmak için meşru nedenler olsa da, makaleleri net bir amaç olmadan ve daha fazla satış üretme niyetiyle döndürmek etik değildir.

Orijinal makale yazarı kendisi yapmadığı sürece makaleleri döndürmek etik değildir. İşletmeniz için faydalı olabilir, ancak bir uzmana danışmadan yapılmamalıdır. Ayrıca yinelenen içerik cezalarına yol açabilir ve uzman bir yazar olarak itibarınıza zarar verebilir. Peki, alternatif nedir? Makale eğirmenin bazı artıları ve eksileri vardır. Şüpheli bir cezadan kaçınmak için orijinal ve benzersiz makaleler yazmaya çalışın.

Bu size zaman kazandırabilir

Bir Spin makale üreteci kullanmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey vardır. Birincisi, içerik oluşturmanın zaman almasıdır. Tek bir makale oluşturmak zaman alırken, birden çok sürüm oluşturmak daha da fazla zaman alır. Vaktiniz kısaysa, bu döndürücü size çok zaman kazandırabilir. Ayrıca, anahtar kelime araştırması yapmak veya makalelerin anahtar kelimelerini değiştirmek zorunda kalmazsınız. Bu çok kullanışlıdır ve size çok zaman kazandırabilir.

Başka bir şey düşünmek makale kelime sayısı. Birçoğu sana mantıklı gelmeyebilir. Ancak iyi bir Spin makale üreteci makalenizi saniyeler içinde yeniden yazabilir. Bu özellik, Google Chrome uzantısının yanı sıra Microsoft Word ve Google Dokümanlar eklentisinde de kullanılabilir. Masaüstü kullanıcıları için Chimp Rewriter başka bir döndürücüdür. Bu uygulama, uzun cümleleri ve cümleleri basitleştirmek, pasif sesi değiştirmek ve bükülmüş makalelere video veya resim eklemek için AI teknolojisini kullanır.

Size zaman kazandırmanın yanı sıra, bu araç Google sıralamanızı artırabilir. Sizin için benzersiz makaleler oluşturabilir, ancak bunu manuel olarak yapmak zaman alıcı olabilir, bu nedenle size yardımcı olması için bir yazar kiralamak isteyebilirsiniz. Spin Rewriter, bir makaleyi sizin için birden fazla benzersiz makaleye dönüştürerek zamandan ve paradan tasarruf sağlar. Bu aracı kullanmak Google’daki sıralamanızı artırabilir ve daha karlı anahtar kelimeler hedeflemenize olanak tanır. Bu araç ENL Semantik Eğirme teknolojisi ile çalışır ve makalelerin anlamını çıkarmak için kıvrımlı sinir ağlarını kullanır.

Para kazandırabilir

İyi bir metin yazarı veya web içeriği yazarı, makalelerinizi hazırlamak için zaman harcayacaktır. Okuyucularınızın içeriğinizle ilişkiler geliştirmesi için kullandıkları kelimeleri ve cümleleri dikkatlice değerlendirirler. Döndürülmüş bir makale doğal olarak okunmaz ve hiç kimsenin web sitenize yer işareti koymasını veya RSS okuyucunuza abone olmasını sağlayamaz. Doğal olmayan bir makalenin yanı sıra, web sitenizin arama motoru sonuçlarında cezalandırılması çok olasıdır. Sonuçta, bu size paraya mal olabilir.

5/5 - (2 Oy)
Yorum yapın