MNA
Giriş Yap

IP ve DNS Adreslerini Resetleme - Silme

12-04-2018, 13:46 Web Yazılım / Webmaster Genel 0 Yorum

İnternette gezinirken girmiş olduğunuz tüm sitelerin DNS kayıtları otomatik olarak kayıt altına alınır. Bunun nedeni daha sonra aynı siteyi ziyeret etmek istediğinizde tekrar tekrar ip - dns - istemci trafiğine girmeden önceki kayıtlar çağrılarak daha hızlı erişim sağlamaktır. Fakat web geliştiriciler için bazen bu durum sıkıntı yaratmaktadır. Sitesinde değişiklik yapan veya DNS adresini değiştiren biri erişimi doğru kılmak için yani yeni kayıtların açılamaması veya sitenin eski halini görme gibi sorunlarla karşılaşmamak için kendi bilgisayarında bulunan IP ve DNS leri silmesi gerekecektir. Buna artık IP - DNS temizleme veya resetleme (yenileme) de diyebilirsiniz.

IP - DNS Resetleme / Silme Adımları
Öncelikle MS-DOS Komut İstemi penceresini açıyoruz. Bunu "Başlat" menüsünden "Çalıştır" kısmına "cmd" yazıp enterleyerekte açabiliriz. Daha sonra ise aşağıda yazmış olduğum komutları sırasıyla çalıştırıyoruz.

1 - ipconfig /flushdns
2 - ipconfig /release
3 - ipconfig /renew
4 - exit

Bu adımları yapmaktan yoruluyorum ve daha kısa bir yöntem yok mu? diyen ziyaretçilerim için .bat uzantılı bir küçük bir dosya hazırladım. İndireceğiniz dosyayı tıklayıp çalıştırmanız yeterli. Yukarıdaki adımları otomatik 2 saniyede kendisi yapacaktır. Dediğim gibi dosyaya tıklamanız yeterlidir. Ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Dosyayı İNDİR

Dünyanın En İyi Bitcoin ve Altcoin Alım-Satım Borsası - Binance
Bitcoin ve Altcoin Alım Satımı

Введите код с картинки:*
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız
Giriş Yap
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 11.3 бесплатно