Xiaomi Mi Band 7 Pro İnceleme ve Fiyatı

Xiaomi Mi Band 7 Pro inceleme, 117 aktiviteye ek olarak uyku takibi, kan oksijeni takibi ve kalp atış hızı takibi de dahil olmak üzere selefinin aynı özelliklerinin çoğunu koruyor. Fiyatı 399 CNY ($59,6 yani 977 TL) olarak sadece Çin’de mevcuttur. Henüz Türkiye satışı başlamamıştır. Beş farklı renkte gelir: Joy Live Pink, Vitality Orange, Meditation Green, Night Leap Black ve Resting White.

Xiaomi Mi Band 7 Pro Özellikleri

Xiaomi Mi Band 7 Pro özellikleri; NFC desteği, Bluetooth 5.2, dahili GPS ve jiroskop gibi bazı güzel özelliklere sahip. Bu akıllı fitness bandı ayrıca kalp atış hızınızı, kandaki oksijen seviyenizi ve diğer hayati değerlerinizi takip edebilir ve on iki günlük etkileyici bir pil ömrüne sahiptir. Bu cihaz aynı zamanda NFC ödemelerini de destekliyor ve bant manyetik bir şarj cihazı ile kendini şarj edebiliyor. Sadece 82 $ maliyeti ve ücretsiz gönderilir.

Xiaomi Mi Band 7 Pro, gelişmiş uyku izleme ve kan-oksijen izleme dahil olmak üzere eksiksiz bir sağlık yönetimi paketine sahiptir. Ayrıca uyku takibi ve üç farklı uyku aşamasına sahiptir. Aerobik antrenman ve 10 koşu kursu dahil olmak üzere 100’den fazla fitness moduna sahiptir. Ayrıca 5ATM suya dayanıklıdır ve bu da onu dayanıklı bir spor aksesuarı yapar. Mi Band 7 Pro’nun Wi-Fi özelliği sayesinde akıllı ev kontrol sistemi olarak da kullanılabilir.

Mi Band 7 Pro, öncekinden çok daha büyük. 1,62 inç genişliğindedir ve %25 daha büyüktür. Ayrıca 490×192 piksel çözünürlüğü ile ekran daha parlak. Ayrıca yeni bir yonga seti ve kullanıcı arayüzüne sahip ve performans metrikleri eskisinden daha ayrıntılı. Hayati organlarınızın geri kalanını istediğiniz zaman, kalp atış hızınızı ve kan oksijen seviyenizi kontrol edebilirsiniz.

Xiaomi Band 7 Pro, WeChat desteği ekleyen bir ürün yazılımı güncellemesi aldı. Daha önce de belirtildiği gibi, grup Çin’de 56,6 dolara satılıyor ve birden fazla rengi var. Xiaomi Smart Band 7’den birkaç hafta sonra duyuruldu ve o zamandan beri dünya çapında satış yapmaya başladı. Kendiniz için bir fitness takipçisi arıyorsanız, Xiaomi Band 7 Pro ile yanlış gidemezsiniz.

Xiaomi Mi Band 7 Pro Fiyat

Xiaomi, en yeni akıllı grubu Mi Band 7 Pro‘yu Çin’de piyasaya sürdü. Dikdörtgen tasarımı, kalp atış hızı monitörü ve GPS’i ile yeni akıllı bant, fitness takipçisi pazarında ciddi ilerlemeler sağlayabilecek gibi görünüyor. Xiaomi ayrıca akıllı bandın 5ATM su geçirmez olacağını söylüyor. Bu durumda, nispeten uygun bir fiyata gelmesi muhtemeldir.

Mi Band 7 Pro, selefinden büyük bir adım. 1,62 inç boyutunda artık %25 daha büyük. Ekran daha yüksek 490×192 piksel çözünürlüğe, 326ppi yoğunluğa ve animasyonlu öğelerle yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana ek olarak, Mi Band 7 sürekli kalp atış hızı izleme, iyileştirilmiş kan oksijen seviyeleri ve nefes egzersizleri sunar. Temassız ödeme ve sesli komutlara da sahiptir.

Mi Band 7 Pro’nun 400 CNY veya $57/EUR55’ya mal olması bekleniyor. Fakat Türkiye satışı gümrük vergileri ve bazı ücretlendirmelerle birlikte daha yüksek olacaktır. Türkiye stand satış fiyatı hakkında daha sonra detaylı bilgi verebilirim. Xiaomi, ABD’de veya diğer ülkelerde ne zaman piyasaya çıkacağını söylemedi. Henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı. Xiaomi’nin ayrıca üst düzey dizüstü bilgisayarlar olan Mi 7 Pro ve Mi Band 7’yi hem pembe hem de mavi renklerde duyurduğunu belirtmekte fayda var. Yüksek çözünürlüklü OLED dokunmatik ekranlara ve CNC ile işlenmiş gövdelere, Intel işlemcilere ve Intel’in Evo sertifikasına sahiptirler.

Xiaomi Mi Band 7 ProPin

Pil ömrüne gelince, Mi Band her zaman sözlerini tutma konusunda iyi olmuştur. Ancak daha gelişmiş özellikler açıldığında, Mi Band daha fazla meyve suyu içme eğilimindedir. Stres izleme ve nefes alma puanı özellikleri, Mi Band 6 pilini oldukça hızlı bir şekilde tüketti. Mi Band 7’deki sürekli SpO2 izleme özelliği, suyu hızla tüketti. Ancak pil, gelişmiş özellikler olmadan kendi başına yaklaşık bir hafta sürer.

Mi Band 7 Pro Renk Seçenekleri

Xiaomi, yeni Mi Band 7 Pro fitness takipçisinin renklerini açıkladı. Normal Mi Band 7, beyaz bir gövdeye ve ekranı çevreleyen altın metal halkalı mavi bir kayışa sahiptir. Ayrıca siyah versiyonu da duyuruldu. Mi Band 7 Pro, Çin’de 399 CNY (yaklaşık $57) karşılığında satışa sunulacak. Şirket, cihazın diğer ülkelerde ne zaman satışa sunulacağını henüz açıklamadı.

Xiaomi Mi Band 7 Pro, Mi-Band 7’den daha büyük, 1.64″ ekrana sahip. 326 ppi ekran çözünürlüğüne ve yüzde 70 ekran-gövde oranına sahip. Bir önceki modele kıyasla 110 spor moduna sahip. performansınızı gerçek zamanlı olarak ölçen bu fitness takipçisi ayrıca size stres seviyeleriniz, nefes egzersizleriniz ve hatta kadın adet döngünüz gibi faydalı bilgiler verir.

Mi-Band 7 Pro, cep telefonu olmadan hareket yörüngenizi kaydeden yerleşik bir GPS modülünün eklenmesiyle Mi-Band 7 ile aynı temel özelliklere sahiptir. Ayrıca çeşitli yoğunluklarda 10 koşu parkuru da dahil olmak üzere 117 yerleşik spor moduna sahiptir. Ayrıca tüm gün kalp atış hızı ve kan oksijen doygunluğu izlemenin yanı sıra uyku izleme işlevi sunar.

Xiaomi Mi-Band 7 Pro şu anda Çin’de 379 CNY (kabaca 4.500 Rs.) başlangıç ​​fiyatıyla satılmaktadır. Tanıtım teklifi 7 Temmuz’da sona erdikten sonra fiyat 399 CNY’ye yükselecek. Beyaz ve pembe dahil olmak üzere bir dizi farklı renkte de mevcut. Bu cihaz yalnızca Çin’de mevcut olsa da, yakında küresel olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Mi Band 7 Pro Hindistan’a ne zaman gelecek?

WeChat Entegrasyonu

Xiaomi Mi Band 7 Pro için en son ürün yazılımı güncellemesi, WeChat ödemeleri, otomatik hareket tanıma ve eliptik makine desteği için destek ekler. Güncelleme ayrıca grubun kalp atış hızını, kan oksijen doygunluğunu ve uyku izlemesini de optimize ediyor. Kullanıcılar ön ayarlı arama bileşenlerini düzenleyebilir ve saatin Bluetooth önbelleği iyileştirildi. Grup ayrıca artık daha fazla saat yüzünü de destekliyor.

Xiaomi Mi Band 7 Pro’daki WeChat entegrasyonu, Xiaomi’nin akıllı saat serisine yapılan en son eklemedir. Xiaomi’nin CEO’su, kişisel asistanı Xiao Ai ve Mi Band 7 Pro ile nasıl çalıştığını gösterdi ve izleyiciler etkilendi. Uygulama yalnızca Çinceyi destekliyor, ancak şirket uluslararası pazarını genişletmeyi planlıyor. 23 Şubat’ta Xiaomi, AI, bulut ve cihaz geliştirme konusunda işbirliği yapmak için Microsoft ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Şirketler Mi TV’yi Şubat ayında Hindistan’da piyasaya sürdü ve o zamandan beri pazarın bir kısmını ele geçirdi. Sektör tahminlerine göre artık pazarın yaklaşık %50’sini ele geçirdiler.

Mi Band 5, 11 Haziran’da piyasaya sürülecek ve 1,2 inç ekrana sahip. Canlı görüntülere göre, yeni cihazın şarj cihazı geleneksel mikro USB bağlantısı yerine takılacak. Grubun tasarımı aksi takdirde değişmez. Bitiş daha düz ve eğriler Mi Band 4’lerden daha az belirgin. Xiaomi’nin Mi Band 4’ü daha belirgin bir eğriye sahipken, Mi Band 5’in bitişi daha düz.

Xiaomi’nin Mi Band 7 Pro, yerleşik bir GPS modülü ile birlikte gelir. Hareket yörüngenizi cep telefonunuz olmadan kaydedebilir ve ip atlama, eliptik ve kürek makinesi antrenmanları dahil 117 dahili spor moduna sahiptir. Bant, gün boyunca kalp atış hızını, kan oksijen doygunluğunu ve diğer hayati belirtileri izleyebilir. Bant 5ATM’ye kadar su geçirmezdir ve NFC ve çevrimdışı ödemeleri destekler. Ayrıca akıllı çağrı yanıtlama özelliklerine sahiptir ve 5ATM suya dayanıklıdır.

Kalp Atış Hızı Sensörü

Xiaomi Mi Band 7 Pro, bir kalp atış hızı sensörüne sahiptir ve 5ATM’ye kadar suya dayanıklıdır. Ayrıca mobil ödemeler için NFC desteğine sahiptir. Grubun 235 mAh pili ortalama 12 gün, yoğun kullanımda ise altı gün dayanabiliyor. Mi Band 7 Pro ayrıca 7/24 uyku takibi ve kadın sağlığı takibi sunar, böylece onu kalp atış hızınızı izlemekten daha fazlası için kullanabilirsiniz.

Mi Band 7 Pro, 5ATM’ye kadar suya dayanıklıdır ve ayrıca 235mAh pile sahiptir. Tam şarj 12 güne kadar dayanabilir ve bu da onu mükemmel bir fitness takipçisi yapar. Xiaomi Mi Band 7 Pro’nun Çin’de fiyatı 379 CNY (50 USD) ve perakende satış fiyatı 399 CNY. Grup çeşitli renklerde olacak. Ayrıca Çin dışında da satışa sunulacak.

Xiaomi Mi Band 7 Pro, Mi Band 7 ile benzer sağlık özelliklerine sahiptir. Bir kan oksijen sensörü ve sürekli kalp atış hızı izleme içerir. Ayrıca düşük SpO2 seviyelerini tespit edebilir ve uykunun üç aşamasını takip edebilir. Ayrıca REM uykusunu da izler. Kalp atış hızı sensörü, uyumakta zorluk çektiğinizi algılayabilir ve düzgün nefes almıyorsanız sizi otomatik olarak uyandırır. Ayrıca Xiaomi Mi Band 7 Pro’yu düşük SpO2 seviyeleri hakkında sizi bilgilendirmesi için ayarlayabilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 7 Pro, daha büyük bir 235mAh pil içerir. Sadece bir saat içinde şarj edebilirsiniz. Ancak Mi Band 7 Pro’nun pil ömrü, kısmen daha büyük ekran ve GNSS çipi nedeniyle Mi Band 7’den önemli ölçüde daha kısa. Normal kullanımda bandı 12 gün, yoğun kullanırsanız altı gün kullanmayı bekleyebilirsiniz. Mi Band 7 Pro’nun Haziran ayında Çin dışında daha fazla bölgede satışa sunulması bekleniyor.

5/5 - (1 Oy)
Yorum yapın